آشپزی بدون عشق معنا ندارد

میگو کبابی

829422میگو کبابی.jpg
4 نفر تعداد نفرات 10 دقیقه 30 دقیقه 20 دقیقه

مواد لازم

سیر (کوبیده شده) 3 حبه
نمک و فلفل به مقدار لازم
مارمالاد پرتقال 2 قاشق سوپ خوری
روغن هسته انگور 7 قاشق سوپ خوری
فلفل قرمز (نیم کوب شده) 1/2 قاشق چایخوری
تخم گشنیز (پودر شده) 1 قاشق سوپ خوری
آب لیمو ترش (تازه) 80 میلی لیتر
گشنیز (پاک کرده) 30 گرم
میگو (پاک کرده) 16 عدد

طرز تهیه

1. در ظرفی، سیر و نمک را کاملاً مخلوط کنید تا بهشکل خمیر در بیاید؛

2. مارمالاد پرتقال، عسل، سویاسس، 4 قاشق سوپخوری از روغن زیتون، فلفل قرمز، پودر گشنیز، مقداری فلفل سیاه و آبلیموترش تازه را به مخلوط سیر و نمک اضافه کنید و هم بزنید سپس گشنیز را به آن بیافزایید و مجدداً هم بزنید. نیمی از سس آمادهشده را کنار بگذارید؛

3. میگوها را در ظرفی حاوی سس آمادهشده بریزید و روی آن را با سلفون بپوشانید و بهمدت 30 دقیقه، در یخچال استراحت دهید تا مزهدار شود (درصورتیکه میگوها را بیش از این زمان، در مواد مرینیت استراحت دهید، آبلیموترش باعث پخت میگوها میشود). پس از این زمان، میگوها را از مواد مرینیت خارج کنید و با حوله کاغذی، مواد اضافی مرینیت را بهآرامی از روی آنها پاک کنید؛

4. بقیه روغن را در تابه گریل بریزید و گرم کنید، میگوها را در تابه گریل کنید سپس با انبرک برگردانید تا طرف دیگر آنها نیز گریل شود. پس از این مدت، میگوها را بههمراه بقیه سس سرو کنید.

نکته

برای اطمینان از پخته شدن گوشت میگو، بخشی از ضخیم‌ترین قسمت میگو را برش دهید، اگر به طور کامل سفید بود، میگو پخته شده است.

جایگزین

در صورت عدم دسترسی به مارمالاد پرتقال و روغن هسته انگور، می‌توانید به ترتیب از همان مقدار مربای پوست پرتقال و روغن هسته انگور استفاده کنید.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید