آشپزی بدون عشق معنا ندارد

کرم لیموترش

لیمو و نعناع در بسیاری از ترکیب‌های غذایی و دسر در کنار هم هستند. در این میان، نوشیدنی‌های لیمو و نعناع هم طرفداران بسیار دارند و این روزها از این ترکیب استفاده و استقبال زیادی می‌شود. «سانازسانیا» این بار کرم لیمو را پیشنهاد می‌دهد. دسری خوش‌طعم که می‌تواند پایان‌بخش مناسبی در کنار غذا باشد.

کرم لیموترش.JPG
10 دقیقه زمان آماده سازی 1:30 ساعت زمان استراحت

مواد لازم

ژله لیمو 2 بسته
پودر ژلاتین 1 قاشق سوپخوری
آب‌لیموترش تازه 150 میلی‌لیتر
شکر (نرم و دانه‌ریز) 200 گرم
رنده پوست لیموترش 1 قاشق چایخوری
خامه قنادی (فرم‌گرفته) 400 گرم
برگ نعناع مقداری برای تزیین
لیموترش (ورقه‌ای خردشده) تعدادی برای تزیین

طرز تهیه

آماده‌سازی
ژله لیمو و 750 میلی لیتر آب جوش را در ظرفی ریخته و هم بزنید تا ژله در آب حل شود. نیمی از مخلوط ژله را در لیوانهای پایه دار بریزید. 
یک عدد حوله را تا کنید و در سینی قرار دهید. لیوانها را به کمک حوله به صورت مورب در سینی بچینید سپس 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا ببندد.

روش تهیه
1. پودر ژلاتین را به همراه 50 میلی لیتر آب جوش در ظرفی ریخته و هم بزنید تا مخلوط شوند سپس بگذارید 5 دقیقه بماند.
2. آبلیموترش تازه و شکر را به همراه 100 میلیلیتر آب در قابلمهای روی حرارت ملایم قرار دهید و بگذارید 5 دقیقه بجوشد تا حالت اسیدی لیموترش از بین برود. قابلمه را از روی حرارت بردارید و مخلوط ژلاتین را به همراه بقیه ژله لیمو و رنده پوست لیموترش به قابلمه اضافه و مخلوط کنید سپس بگذارید بماند تا خنک شود.

مراحل پایانی
مخلوط لیموترش را به تدریج به 300 گرم خامه قنادی اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس آن را در لیوانهای سرو بریزید و یک ساعت در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد. پس از این مدت، لیوانها را از یخچال خارج کرده و روی دسر را با بقیه خامه فرمگرفته، برگ نعناع و برش های لیموترش تزیین و سرو کنید.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید