آشپزی بدون عشق معنا ندارد

بیسکویت وانیلی با تزیین آیسینگ نوروزی

بیسکویت وانیلی با تزیین آیسینگ. 83.jpg
20 دقیقه زمان آماده سازی 1 ساعت زمان استراحت 15 دقیقه زمان پخت

مواد لازم

کره 90 گرم
پودر قند 60 گرم
آرد نول 160 گرم
نمک یک هشتم قاشق چایخوری
تخم مرغ 1 عدد
وانیل شکری 1 قاشق چایخوری
رویال آیسینگ طبق دستور داده شده

طرز تهیه

آماده سازی:
  فر را از 15 دقیقه قبل، روی حرارت180 درجه سانتیگراد تنظیم و گرم کنید؛
 کره را در دمای محیط قرار دهید تا کمی نرم شود؛
 پودر قند را در ظرفی الک کنید؛
 آرد و نمک را در ظرفی مخلوط و دوبار الک کنید؛
 سینی فر را با دو لایه کاغذ روغنی بپوشانید.

روش تهیه:
1. کره و پودر قند را در ظرفی بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا کرم رنگ شود سپس تخم مرغ و وانیل را به آن بیفزایید و مجدداً هم بزنید؛
2. مخلوط آرد را به تدریج به مواد بالا اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر نرم و یکدستی بهدست آید. خمیر آماده شده را داخل سلفون بپیچید و به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید؛
3. پس از این مدت، خمیر را روی سطح آردپاشی شده به قطر نیم سانتیمتر باز کنید و با کاتر دلخواه، برش بزنید و با فاصله داخل سینی فر بچینید. 

مراحل پایانی:
سینی را به مدت تقریبی 10 تا 15 دقیقه در طبقه وسط فر گرم شده، قرار دهید تا بپزند و لبه آنها طلایی رنگ شوند (زمان پخت بیسکوییتها بستگی به سایز کاتر دارد؛ هرچه کاتر، بزرگتر باشد، زمان پخت بیشتر میشود). پس از این مدت، بیسکویتها را از فر بیرون آورید و بگذارید بهمدت 30 دقیقه روی توری سیمی بمانند تا خنک شوند. بیسکویتهای وانیلی را با رویال آیسینگ تزیین کنید. دور بیسکوییت های آماده را با آیسینگِ غلیظ، دورگیری کنید. داخل اشکال دورگیری شده را با آیسینگی که همرنگ دورگیری است، پر کنید. با آیسینگ روان، رنگ متفاوتی روی آیسینگِ غلیظ را خطوط عمودی، افقی یا هر فرم دیگری به دلخواه طرح بیاندازید یا با کمک خلال چوبی، روی آیسینگ طرح ایجاد کنید. بگذارید آیسینگ روی بیسکوییت ها کاملاً خشک شود. بیسکوییت ها، آماده سرو است.

روش تهیه رویال آیسینگ:
2 عدد سفیده تخم مرغ را به همراه یک هشتم قاشق چایخوری کرم تارتار با همزن برقی، کمی هم بزنید تا کف کند سپس مقداری پودر قند (الکشده) بهتدریج به آن اضافه کنید و هم بزنید. در آخر، یک هشتم قاشق چایخوری وانیل به آن بیافزایید. مایه را به قسمت های مساوی تقسیم کنید و هر قسمت را به یک رنگ خوراکی آغشته کنید و در قیف بریزید و روی بیسکوییت ها را با آن تزیین کنید.


 اضافه کردنِ مقدار پودر قند به سفیده تخممرغ، بسته به درجه غلظت و نحوه استفاده متفاوت است. به منظور تهیه آیسینگ روان، غلظت مورد نظر در حدی است که بتوان بهراحتی با آن کار کرد، به سرعت خشک نشود و خیلی هم شل نباشد.
 در تهیه آیسینگ غلیظ (دورگیری) از مقدار بیشتری پودر قند استفاد کنید تا مواد به درجهای از غلظت برسد که قادر به حفظ فرم خود باشند و در ضمن لطافت کافی برای کار با قیف و ماسوره را داشته باشند.
 سفیده را بیش از حد هم نزنید. هم زدن بیش از اندازه، موجب تغییر بافت آیسینگ و خرد شدن آن پس ازخشک شدن خواهد شد. درشماره بعدی نوروز،به بحث طراحی با آیسینگ خواهیم پرداخت.


رویال آیسینگ از ترکیب سفیده تخم مرغ و پودر قند یا پودر آماده مرنگ و آب تهیه میشود که قابلیت اضافه کردن اسانس و رنگ را دارا بوده و به منظور تزیین انواع کیک، بیسکویت و... مورد استفاده قرار میگیرد. بهطور کلی آیسینگ، با دو غلظت متفاوت تحت عنوان های آیسینگ فلودینگ یا روان و آیسینگ استیف یا غلیظ (دورگیری) تهیه میشوند. 
  از آیسینگ غلیظ برای ایجاد نقش های برجسته، خطوط، دورگیری و مرزبندی بین رنگ ها استفاده میکنند.آیسینگ روان نیز برای پُر کردنِ داخل مرزبندی ها یا ایجاد طرح درون بافت آیسینگ استفاده میشود. 



نظر خود را بنویسید

مریم جمشیدیها [ ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ ]
پاسخ
با سلام و تشکر از دستور خوبتون
می خواستم بپرسم وقتی آرد را اضافه میکنیم باید با همزن هم بزنیم یا با قاشق و نوک انگشتان؟
من خمیری که درست کردم خیلی نرم شده بود و وقتی قالب میزدم نمی توانستم به سینی فر منتقل کنم، امکان داره به کمی آرد بیشتر نیاز باشد؟
ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید.
مدیر سایت سانازسانیا [ ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ ]
وب‌سایت پاسخ
می تونید آرد اضافه کنید حدودا 20 گرم. یا به خمیر بیسکوییت را روی سطح آردپاشی شده بازکنید. باید اجازه دهید بیسکوییت کاملا سرد بشه به این خاطر که کره داره دوست عزیزم
captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید