آشپزی بدون عشق معنا ندارد

وافل با میوه‌های عسلی

وافل با میوه های عسلی.JPG
3 نفر تعداد نفرات 20 دقیقه زمان آماده ‏سازی 10 دقیقه زمان پخت

مواد لازم

شیر گرم-375 میلی‌لیتر
شکر (نرم و دانه‌ریز) 3 قاشق سوپخوری
تخم‌مرغ (همزده‌شده) 2 عدد
آرد نول (الک‌شده) آرد نول 250 گرم
بیکینگ‌پودر 2 قاشق سوپخوری
نمک یک هشتم قاشق چایخوری
کره (ذوب‌شده) 105 گرم
وانیل شکری یک چهارم قاشق چایخوری
عسل 4 قاشق سوپخوری
موز (حلقه‌ای خردشده) 2 عدد
مغز پسته (خردشده) 20 گرم
پرتقال (فیله‌شده) 1 عدد
نارنگی (فیله‌شده) 1 عدد
گریپ‌فروت (فیله‌شده) 1 عدد
خامه به مقدار لازم

طرز تهیه

1. دستگاه وافل ساز را روشن کنید تا داغ شود. در ظرفی، شیر، شکر و تخم مرغ را با همزن دستی هم بزنید تا کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند.
2. در ظرفی دیگر، آرد، بیکینگپودر و نمک را مخلوط و الک کنید سپس آن را به مخلوط تخم مرغ بیافزایید و مجدداً با همزن دستی، هم بزنید تا مایه یکدستی به دست بیاید.
3. 80 گرم از کره و وانیل را به مایه بالا اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید.
4. قالب های دستگاه وافل ساز را با قلم موی مخصوص آشپزی کمی چرب کنید سپس مقداری از مایه آماده شده را با ملاقه در دستگاه وافل ساز ریخته، درِ آن را ببندید تا وافل ها طلایی شوند.
5. در این فاصله، تابه را روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. کره باقیمانده و عسل را در تابه ریخته، صبر کنید تا کره ذوب شود سپس موز و پسته را اضافه کنید و تفت دهید. پرتقال، نارنگی و گریپفروت را اضافه کنید و فوراً تابه را از روی حرارت بردارید.
6. پس از پخت، وافل ها را از دستگاه خارج کنید، آنها را در ظرف موردنظر بچینید و مقداری خامه روی آنها بمالید (و یا خامه را داخل قیف قنادی با سرماسوره ستاره ریز بریزید و روی وافل ها را با آن تزیین کنید) سپس میوه های عسلی را روی وافل ها بریزید و لایه دیگری از وافل را روی میوه ها قرار دهید و سرو کنید.

نکته

وافل های آماده شده را در سینی فر چیده سپس در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 150 درجه سانتیگراد گرم کرده اید، قرار دهید تا زمان درست کردن بقیه وافل ها گرم بمانند.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید