آشپزی بدون عشق معنا ندارد

سوپ میگو ذرتی

یک معجون دریایی

4 تعداد نفرات 10 دقیقه 90 دقیقه

مواد لازم

سیب‌زمینی (مکعبی ریز خردشده) 2 عدد
آرد گندم (الک‌شده) 1/4 پیمانه
دانه فلفل قرمز (کوبیده‌شده) 1 1/2 قاشق چای‌خوری
استاک مرغ 1 لیتر
سس بشامل (طبق دستور داده‌شده) 1/2 پیمانه
کنسرو ذرت (بدون آب) 450 گرم
میگو (پاک‌شده) 340 گرم
جعفری (پاک و خردشده) 20 گرم
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) به مقدار لازم

طرز تهیه

1. سیب‌زمینی را در قابلمه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم هم بزنید، سپس آرد را به آن بیافزایید و زیر و رو کنید تا مواد کاملاً به آرد آغشته شوند.

2. فلفل قرمز و استاک مرغ را به‌تدریج به قابلمه بیافزایید و حرارت را زیاد کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را ملایم کنید تا به‌مدت یک ساعت بپزد. در این فاصله، سس بشامل را طبق دستور داده‌شده آماده کنید.

3. پس از این مدت، سس بشامل، ذرت و میگو را به سوپ بیافزایید و بگذارید به‌مدت 20 تا 30 دقیقه دیگر بماند تا سوپ کاملاً جا بیافتد.

4. پس از این مدت، جعفری، مقداری نمک و فلفل سیاه را به سوپ بیافزایید و قابلمه را از روی حرارت بردارید. سوپ میگو ذرتی را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو کنید.

روش تهیه سس بشامل

3 قاشق سوپ‌خوری کره را در قابلمه‌ای روی حرارت ملایم ذوب کنید. 30 گرم آرد گندم (الک‌شده) را به‏ آرامی به قابلمه حاوی کره بیافزایید، مواد را دائماً هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند، آرد گلوله نشود و بوی خامی آن گرفته شود. 300 میلی‌لیتر شیر را روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود، سپس آن را به‌تدریج به آرد بیافزایید و بگذارید 10 دقیقه روی حرارت ملایم بماند تا سس غلیظی حاصل شود. در آخر، 4/1 قاشق چای‌خوری جوز هندی (پودرشده)، مقداری نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) به آن بیافزایید و قابلمه را از روی حرارت بردارید. 50 گرم خامه به سس بیافزایید و هم بزنید تا سس یکدستی به‌دست آید.

جایگزین

در صورت تمایل، می‌توانید به‌جای استاک مرغ، از همان مقدار آب به‌همراه یک عدد قرص عصاره مرغ استفاده کنید.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید