دلمه هویج نواری

از آنجایی که لازم است تا بسیاری از مواد تشکیل‌دهنده این دلمه را تفت دهید. تلاش کنید تا از روغن کمتری استفاده شود، چرا که بافت و شکل غذا با استفاده از روغن فراوان از بین می‌رود و زیبایی و جذابیت بصری‌اش را از دست خواهد داد.

دلمه هویج نواری.JPG
4 تعداد نفرات 15 دقیقه زمان آماده ‏سازی 35 دقیقه زمان پخت

مواد لازم

هویج (بدون پوست، نواری خرد و بلانچ‌شده) 4 عدد
برنج خیس کردن برنج 1 پیمانه
روغن مایع (مخصوص سرخ‌کردن) به مقدار لازم
پیاز (نگینی خردشده) 1 عدد
گوشت چرخ‌کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) 400 گرم
رب گوجه‌فرنگی 2 قاشق سوپ خوری
زرشک (تفت داده‌شده ) 30 گرم
خلال پسته (تفت داده‌شده) 30 گرم
هویج (خلالی نازک خرد و تفت داده‌شده) 1 عدد
زردچوبه (پودرشده) 1 قاشق سوپ خوری
زعفران دم کردن زعفران 40 میلی‌لیتر
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) به مقدار لازم
سبزی دلمه (پاک و خردشده*) 300 گرم
سس دلمه طبق دستور داده‌شده

طرز تهیه

1. کف و دیواره قالب‌های چرب‌شده تک‌نفره را با نوارهای هویج بپوشانید طوری‌که بین آن‌ها فضای خالی وجود نداشته باشد و نیمی از نوارهای هویج از قالب بیرون بیاید.
2. آب ِروی برنج خیس ‏شده را خالی کنید و آن را داخل ‏قابلمه‏ حاوی آبِ جوش بریزید و 10 تا 14 دقیقه، روی حرارت زیاد قرار دهید تا آماده شود سپس آبکش کنید.
3. در تابه‌ای حاوی‌ روغن داغ با حرارت ملایم، پیاز را تفت دهید تا نرم و شفاف شود سپس گوشت را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا آب آن کاملاً کشیده شود (در این حین، با پشت قاشق گوشت را از هم باز کنید).
4. رب گوجه‌فرنگی را در تابه‌ای جداگانه حاوی روغن داغ، روی حرارت ملایم، تفت دهید تا خوش‌رنگ شود سپس آن را به‌همراه، زرشک، خلال پسته، هویج خلالی برنج، زردچوبه، زعفران، مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه حاوی گوشت اضافه کنید و تفت دهید. اکنون سبزی دلمه را به آن بیافزایید و تفت دهید. داخل قالب‌ها‌ را با مخلوط گوشت پُر کنید و روی آن‌ها را با قسمت اضافی نوارهای هویج که از قالب بیرون آمده بپوشانید.
5. قالب را تقریباً 20 دقیقه در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌اید، قرار دهید تا دلمه بپزد. پس از این مدت، قالب را از فر خارج کنید، روی دلمه هویج نواری را با گوجه‌فرنگی مینیاتوری تزیین و با سس دلمه سرو کنید.
روش تهیه سس دلمه
در تابه‌ای حاوی روغن داغ، روی حرارت ملایم، یک عدد پیاز (نگینی خردشده) را تفت دهید تا طلایی‌رنگ شود سپس یک دوم قاشق چایخوری زردچوبه (پودرشده) را به آن اضافه کنید و تفت دهید. یک قاشق سوپخوری رب گوجه‌فرنگی را به آن بیافزایید و تفت دهید تا رب خوش‌رنگ شود. 250 میلی‌لیتر آب به آن بیافزایید و با مقداری آب‌غوره، نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) سس را مزه‌دار کنید. 

نکته

* سبزی دلمه شامل ترخون، گشنیز، مرزه و جعفری است.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید

[ چاپ ]