ماهی گریل شده با سالاد کلم

894201.jpg
4 تعداد نفرات

مواد لازم

فیله ماهی (بدون پوست)/ 4 عدد (600گرم)
ادویه تندوری / 1 قاشق سوپ خوری (*ادویه تندوری شامل: پودر سیر 3 قاشق سوپ خوری ،فلفل قرمز، گشنیز (ریز خرد شده)،زیره و زنجبیل از هر کدام 2 قاشق سوپ خوری، دارچین و هل از هر کدام 1/2 قاشق چای خوری)
روغن زیتون/1 قاشق سوپ‌خوری (14 میلی لیتر)
شکر(نرم و دانه‌ریز)/1 قاشق چای‌خوری (7گرم)
ماست/150 گرم
فلفل دلمه ای / 2 عدد (200گرم)
برگ نعناع(خردشده)/ به مقدار لازم
آب لیمو ترش/ 1 قاشق سوپ خوری (14میلی لیتر)
روغن مایع / 2 قاشق سوپ‌خوری (28 میلی لیتر)

طرز تهیه

1. فر را با حرارت 200 درجه سانتی گراد(400 درجه فارنهایت) روشن کنید. فیله‌های ماهی را درون بشقابی قرار دهید. ادویه تندروی را با روغن زیتون و شکر مخلوط کنید. سه قاشق سوپ‌خوری از ماست را کنار بگذارید و بقیه آن را به مخلوط شکر اضافه کرده و هم بزنید. فیله ماهی را به مخلوط ماست آغشته کنید و کنار بگذارید.

2. با استفاده از پوست کن سبزیجات، فلفل دلمه ای را از طول به صورت نوارهای بلندی برش دهید. ماست باقی مانده، نعناع و آب لیمو را اضافه کرده و مخلوط کنید.

3. ماهی ها را در آبکش قرار دهید تا سس اضافی آن ها خارج شود، سس اضافی را نگه دارید، سپس ماهی ها را در تابه ای حاوی روغن داغ قرار دهید و به مدت یک الی دو دقیقه از هر طرف فیله ها را سرخ کنید تا قهوه ای مایل به طلایی رنگ شوند.

4. سس اضافی را با قاشق روی ماهی بریزید و ماهی را به مدت چند دقیقه در فر قرار دهید تا فیله ها کاملاً بپزند. سپس ماهی را در بشقاب قرار دهید و از مایع داخل سینی فر روی آن بریزید و به همراه مخلوط فلفل دلمه ای و لیموترش تزیین و سرو کنید.


نکته

*ادویه تندوری شامل: پودر سیر 3 قاشق سوپ خوری ،فلفل قرمز، گشنیز (ریز خرد شده)،زیره و زنجبیل از هر کدام 2 قاشق سوپ خوری، دارچین و هل از هر کدام 1/2 قاشق چای خوری


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید

[ چاپ ]