درباره‌ی موسسه

about-us-01.jpg
مروری سریع به بخشی از سوابق موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا
طراحی،  احیاء و نهادینه کردن آشپزی در خوراک های ایرانی، فرنگی و آداب پذیرایی در سال 1357 سرآغاز فعالیت آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی شد که امروزه آن را موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا می نامیم.
نقش آفرینی این موسسه فرهنگی هنری با بنیانگذاری و مدیریت متعهدانه و تخصصی ساناز مینایی آغاز شد.
وی که  برگزیده جشنواره نخبگان است و در سال 1362 اولین کتاب  آرایش سبزیجات و میوه آرایی را منتشر کرد.در دهه 60 تا 70 اولین استانداردها آموزشی را تدوین و این استانداردها را به طرح برنامه درسی سازمان فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد. نخستین آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی را در کشور  بنیان نهاد. همچنین  جلسات آموزش رایگان به منظور ارتقاء سطح هنر آشپزی برای مشترکین ساناز وسانیا برگزار کرد. 
ساناز مینایی نویسنده، ناشر،محقق و صاحب اثر 27 عنوان کتاب آشپزی و شیرینی پزی و دارنده مجوز دانشگاه علمی و کار بردی می باشد. وی تولید و پخش ده ها نوار ویدیویی و دی وی دی و نخستین برنامه های آموزشی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی و برنامه های برون مرزی کانال آفتاب را تهیه و اجرا کرد.
ساناز و سانیا کسب مدارک برتر،صدها  لوح تقدیر، دیپلم افتخار از ایران، انگلیس، فرانسه، امریکا، ژاپن، امارات و ایتالیا را از آن خود کرده است.
در دهه هشتاد فرزندان ساناز مینایی، ساناز شریفی و سانیا شریفی به همکاری با موسسه پرداختند و با کسب  اولین مجوز ماهنامه تخصصی آشپزی از وزارت فرهنگ و ارشاد،  نفیس ترین و پر تیراژترین ماهنامه را این عرصه منتشر کرده در همین دوران موسسه ساناز سانیا برنامه های متعددی را به انجام رساند. در این ایام به معرفی خوراک ایرانی به ملل مختلف پرداخت. برای معرفی آداب پذیرایی، تمدن و فرهنگ خوراک  اقوام  ایران و آشنایی ایرانیان عزیز با   آداب و خوراک کشورهای مختلف به عنوان سفیر فرهنگی ایرانی به  تعامل با سفیران 27 کشور پرداخت. در همین ایام،  نظارت بر سازمان تشریفات ریاست جمهوری  و مدیر آموزش، ناظر و میزبانی اجلاس سران جنبش عدم تعهد از وظایفی بود که از دفتر تشریفات جمهوری اسلامی ایران به وی سپرده شد.
و همچنین این موسسه با طراحی وب سایت اطلاع رسانی به منظور ارتباط متقابل و موثر مخاطبان و حضور در لینکداین، تیتر، اینستا گرام،،  فیس بوک پینترس ..... و آموزش مجازی موسسه برای پاسخگویی به سوالات افراد
فعالیت کرد. موسسه ساناز سانیا در این ایام با سازمان آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه ای منعفد نمود مبنی بر آموزش و ارتقاء مربیان و آموزشگاه های کل کشور .
ساناز مینایی ناظر المپاد کشوری در ایران،
 داور و کارشناس در المپیاد جهانی لایپزیک آلمان، 
یکی از 4 داور جهانی (آمریکا، کره، ایران و فرانسه )در فستیوال جهانی آشپزی در کره
کسب نشان منتخب جهانی به عنوان اولین و تنها بانو در ترویح و ارتقاء فرهنگ.
همکاری با اداره کل امور بانوان شهرداری تهران.
اجرای مشترک ( امور بانوان شهرداری تهران و ساناز سانیا ) در برگزاری 4 روزه فستیوال بین المللی  زیتون با حضور اکثر اقوام ایرانی برای معرفی فرهنگ و خوراک ،  همچنین  حضور 17 سفیر از 17 کشور برای آشنایی ایرانیان عزیز با فرهنگ و تمدن خوراک ها ملل.
و اما از مهم ترین اقدامات موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا که سال 1389 آغاز شد در خواستی از دفتر نهاد ریاست جمهوری برای نظارت و پذایرایی دفتر سازمان تشریفات و وزارت امور خارچه بود.

که  موسسه ساناز سانیا را بر آن داشت تا با تدوین 17 استاندارد آموزشی جدید  تحول عظیمی در صنعت آشپزی و آداب پذیرایی ایجاد کند. این استانداردها از بهداشت چیدمان آشپزخانه،  نکات و تکنیک های آشپزی ، چیدمان میز، نحوه پذیرایی در هتل، رستوران و خانه و پخت لذیذترین خوراک ها را در بر دارد. . حاصل تمام تجربیات از سال 57 تا کنون در قالب مدرک طلایی سر آشپز تدوین شده است. موسسه ساناز سانیا این استاندارها را به عنوان اختراع به ثبت رسانده است و علاوه بر آن این تجربیات در غالب  کتابهای دایره المعارف آشپزی و شیرینی پزی ایرانی و فرنگی یکی پس از دیگری در حال انتشار و ارایه به بازار نشر است. امروزه موسسه فرهنگی هنری ساناز سانیا تنها ارایه دهنده مدرک طلایی سر آشپز در دنیا و ناشر کتابهای نفیس دایره المعارف و مرچع در آشپزی و شیرینی پزی است.

ماموریت برند:

ما با تکیه بر فناوری، نوآوری و سرمایه‌های انسانیِ شایسته، بر آنیم از طریق مهارت‌آموزی و مشاوره، سبک زندگی سالم را در جامعه ترویج دهیم.

چشم انداز برند:

سانازسانیا پیشرو، مرجع و پایه‌گذار در توسعه فرهنگ و هنر آشپزی و شیرینی‌پزی در ایران با حضور مؤثر در خاورمیانه


موسسین


sanaz-minaii1ساناز میناییsanaz-sharifi1ساناز شریفی[ چاپ ]