آشپزی بدون عشق معنا ندارد

آیا سبزیجات خام می تواند باعث بروز حملات کیسه صفرا شود؟ ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

1f6aa7c6e36f2030508f4c0c27c10478.jpg

سبزیجات خام می توانند باعث بروز درد معده شوند اما نمی توانند باعث بروز مشکلات کیسه صفرا گردند. در حدود 25 میلیون نفر از مردم آمریکا مبتلا به مشکلات گوارشی هستند که باعث بروز درد در قسمت فوقانی و راست معده می شود. در بسیاری از موارد کاهش وزن سریع نیزمی تواند باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا گردد و از آنجاییکه این افراد معمولا برای کاهش وزن سریع به خوردن سبزیجات روی می آورند در نتیجه می تواند باعث بروز سنگ کیسه صفرا شود.

عملکرد کیسه صفرا
کیسه صفرای شما صفرا را ذخیره کرده تا هر زمان که بدن شما به آن احتیاج دارد از آن استفاده کند. صفرا که مایعی زرد رنگ است به هضم چربی ها کمک می کند. زمانی که شما غذای چربی می خورید کیسه صفرا به درون مجاری صفراوی صفرا ترشح می کند و سپس به درون روده کوچک می ریزد و مسیر خود را طی می کند. زمانی که سنگی درون کیسه باشد از خروج صفرا پیشگیری کرده و باعث بروز درد در این ناحیه می شود.

علت بروز سنگ کیسه صفرا
برنامه غذایی خیلی چرب، اضافه شدن وزن، جنس مونث و خوردن برخی داروهای خاص، افزایش و کاهش وزن و نیز افزایش و یا کاهش ناگهانی وزن نیز می تواند باعث بروز سنگ کیسه صفرا شود. 

تاثیرات کاهش وزن سریع
بیش از 90 درصد از افرادی که سنگ کیسه صفرا دارند هیچ علامتی ندارند. کاهش و یا افزایش ناگهانی وزن می تواند تا 33 درصد افراد را مستعد این مورد کند حال چنانچه شما در هفته بیش از 6 کیلوگرم وزن کم کنید می توانید خود را مستعد ابتلا به این بیماری کنید و به همین علت است که چون معمولا افراد برای کاهش وزن سریع خود به دنبال خوردن سبزیجات خام هستند این باور در افراد ایجاد می شود که خوردن سبزیجات خام می تواند باعث بروز سنگ کیسه صفرا شود. 

نظر خود را بنویسید

درب اتوماتیک کرکره ای [ ۰۸ خرداد ۱۳۹۶ ]
وب‌سایت پاسخ
ممنون از سایت شما
نرم افزارcrm [ ۰۲ بهمن ۱۳۹۵ ]
وب‌سایت پاسخ
ممنون از سایت خوبی که دارید
کرم پودر [ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ]
وب‌سایت پاسخ
ممنون از توضیحات کاملتون
اتاق مانیتورینگ [ ۰۹ آبان ۱۳۹۵ ]
وب‌سایت پاسخ
اطلاعات خوبی بود ممنون
قیمت دوربین مداربسته [ ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ]
وب‌سایت پاسخ
ممنون از سایت خوبی که دارید موفق باشید
captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید