آشپزی بدون عشق معنا ندارد

رولان

رب انار، گوشت چرخ کرده را تُرد میکند و خواص درمانی آن کمتر از آب و دانه انار نیست.

رولان-گوشت.jpg
4 نفر تعداد نفرات 15 دقیقه 1.30 ساعت 45 دقیقه

مواد لازم

گوشت چرخ کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) 600 گرم
نمک و فلفل سیاه (به مقدار لازم)
تخم مرغ یک عدد
پیاز (رنده و آب گرفته شده) یک عدد
تخم گشنیز (پودر شده) 1 قاشق چایخوری
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
مغز نان باگت 50 گرم
سس انار (طبق دستور داده شده) 3 قاشق سوپ خوری
گشنیز (پاک و خرد شده) 20 گرم
جعفری (پاک و خرد شده) 20 گرم
مغز گردو 30 گرم
روغن مایع (به مقدار لازم)
برگ گشنیز پاک شده (مقداری برای تزیین)

طرز تهیه


600 گرم گوشت چرخکرده را بههمراه نمک در ظرفی ورز دهید تا حالت چسبندگی پیدا کند. 1 عدد تخممرغ، فلفل، 1 عدد پیاز رنده شده، 1 قاشق چایخوری تخم گشنیز،مقداری زردچوبه و 50 گرم مغز نان باگت را به آن اضافه کرده و به ورز دادن ادامه دهید تا کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند سپس روی آن را با سلفون بپوشانید و یک ساعت در یخچال استراحت دهید.
2. اکنون گوشت را بین دو لایه کیسه نایلونی قرار داده و بهوسیله وردنه آن را به ضخامت یک سانتیمتر باز کنید سپس لایه روی کیسه نایلونی را بردارید.
3. 3قاشق سوپخوری رب انار را بههمراه مقداری گشنیز، جعفری و گردو روی گوشت پخش کرده سپس گوشت را بهکمک نایلون زیرین به حالت لولهای شکل یا رولتی رول کنید و روی آن را با سلفون بپوشانید و 30 دقیقه دیگر در یخچال قرار دهید. در این فاصله، سس انار را آماده کنید.
4. رول گوشت را از یخچال بیرون آورده و سلفون را جدا کرده سپس در تابهای حاوی روغن داغ، روی حرارت ملایم، از هر طرف سرخ کنید سپس سس انار را به تابه اضافه کنید. درِ تابه را گذاشته و حرارت را ملایم کرده تا گوشت 45 دقیقه بپزد. اکنون رولت گوشت را با برگ گشنیز و دانه انار تزیین و سرو کنید.
روش تهیه سس انار
700 میلیلیتر آب انار تازه، یک قاشق سوپخوری شکر و 3 قاشق سوپخوری پیازداغ (نگینی خردشده) را بههمراه مقداری نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیدهشده) در قابلمهای، روی حرارت ملایم بریزید تا 30 دقیقه بپزد و سس کاملاً غلیظ شود.

 


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید