آشپزی بدون عشق معنا ندارد

موس شکلات اناری

موس شکلات اناری.JPG
4 نفر تعداد نفرات 15 دقیقه زمان آماده ‏سازی 1 ساعت زمان استراحت 35 دقیقه زمان پخت

مواد لازم

کیک اسفنجی شکلاتی طبق دستور داده‌شده
پودر ژلاتین 1 قاشق سوپخوری
آب انار 250 میلی‌لیتر
شکلات تلخ (خردشده) 100 گرم
خامه قنادی 200 گرم
خلال پسته (خردشده) 20 گرم
دانه انار مقداری برای تزیین
فوندانت مقداری برای تزیین
سس شکلات مقداری برای تزیین

طرز تهیه

1. ابتدا کیک اسفنجی شکلاتی را آماده کنید.
2. پودر ژلاتین را در ظرفی حاوی 60 میلی لیتر آب بریزید و 10 دقیقه روی حرارت بخار آب جوش هم بزنید تا ذوب شود. ( روش بنماری)
3. آب انار را در قابلمه ای ریخته و بگذارید 10 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد سپس شکلات را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا مواد یکدست شود. 
4. قابلمه را از روی حرارت برداشته، ژلاتین را افزوده و صبر کنید تا کمی خنک شود. در این فاصله، خامه قنادی را در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا فرم بگیرد. مایه شکلاتی را به تدریج به خامه قنادی اضافه کرده و با همزن برقی هم بزنید تا یکدست شود. ظرف را در کاسهای بزرگتر حاوی آب و یخ قرار دهید و مرتباً هم بزنید تا مواد تقریباً نیمبند شوند سپس خلال پسته را اضافه و مخلوط کنید تا موس شکلات آماده شود.
5. یک برش از کیک شکلاتی را در قالب دسر قرار دهید سپس مقداری از موس شکلات را روی کیک ریخته و صاف کنید. قالب را یک ساعت در یخچال قرار دهید تا ببندد. قالب را از یخچال خارج و از حلقه دسر جدا کرده سپس در ظرف سرو قرار دهید. روی آن را با دانه انار و تزیینات فوندانت تزیین و به همراه سس شکلات سرو کنید.
روش تهیه کیک اسفنجی شکلاتی
70 گرم آرد نول را به همراه 20 گرم پودر کاکائو دو بار الک کنید. زرده و سفیده 3 عدد تخم مرغ را جدا کنید. زرده تخم مرغ را به همراه 90 گرم شکر و قاشق چایخوری وانیل شکری در ظرفی ریخته و با همزن برقی هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود. سفیده را در ظرفی جداگانه با همزن برقی هم بزنید تا فرم بگیرد و جای پره های همزن روی آن باقی بماند. نیمی از سفیده تخم مرغ را به مخلوط زرده افزوده و با لیسک هم بزنید تا مخلوط شوند سپس بقیه سفیده را اضافه کرده و به هم زدن ادامه دهید. مخلوط آرد را به تدریج به مخلوط تخم مرغ اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا مواد یکدست شود اکنون در سینی فر20 در30 سانتیمتری چربشده که با کاغذ روغنی کف آن را پوشاندهاید، بریزید و 10 تا 15 دقیقه در طبقه وسط فری که از 15 دقیقه قبل، روی حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کرده اید قرار دهید تا بپزد. در پایان، از فر خارج کرده و با کاتر متناسب با حلقه دسر مورد نظر قالب بزنید.


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید