آشپزی بدون عشق معنا ندارد

چیزکیک انار

100227چیزکیک-انار.jpg
30 دقیقه 570 دقیقه

مواد لازم

فیلینگ انار (طبق دستور داده شده)
ژله انار (1 بسته)
بیسکوییت شکلاتی (1 و 1/2 پیمانه)
کره (6 قاشق سوپخوری)
دانه انار (1 پیمانه)

طرز تهیه

آماده‌سازی:

· کف قالب کمربندی 20 سانتی­متری را به‌وسیله اسپری روغن، کمی چرب کنید و روی آن را با کاغذ روغنی بپوشانید، سپس روی کاغذ را با اسپری روغن، کمی چرب کنید.

· فیلینگ و ژله انار را طبق دستورات داده‌شده، آماده کنید.

روش تهیه:

1. بیسکویت شکلاتی را در غذاساز بریزید و هم بزنید تا پودر شود، سپس کره ذوب‌شده را به آن بیافزایید و مجدداً هم بزنید تا خمیر یکدستی به‌دست آید.

2. خمیر آماده‌ را کف قالب پهن کنید و فشار دهید، سپس آن را به‌مدت حداقل 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد.

مراحل پایانی:

پس از این مدت قالب را از یخچال خارج کرده، فیلینگ را روی آن بریزید و سطح آن را باپالت صاف کنید، سپس مقداری دانه انار روی آن بریزید. سپس قالب را مجدداً بهمدت حداقل یک ساعت در یخچال قرار دهید، سپس چیزکیک را از یخچال خارج کرده و ژله انار را روی آن بریزید و بهمدت حدود 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خود را کاملاً بگیرد. پس از این مدت، چیزکیک انار را از یخچال خارج کرده، برش بزنید و سرو کنید.

روش تهیه فیلینگ انار:

225 گرم پنیر خامه‌ای (به دمای محیط رسیده) و ‌1/4 قاشق چای‌خوری وانیل شکری را در ظرفی بریزید و با همزن برقی هم بزنید تا کاملاً نرم شود، سپس 3/4پیمانه خامه (فرم‌گرفته) را به آن اضافه کنید و به همزدن ادامه دهید تا مواد کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند. در آخر، 1/3 پیمانه دانه انار را به آن بیافزایید و با لیسک هم بزنید.

نکته

ژله انار را به‌صورت آماده از سوپرمارکت‌های معتبر و بزرگ مراجعه کنید.
برای راز و رمزهای مربوط به چیزکیک، در قسمت نکات و تکنیک‌های قنادی و دستورات بیشترِ آن، ما را در اپلیکیشن سانازسانیا همراهی کنید.

دانلود از کافه بازار و اپ استور
App.sanazsania.com


نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید