باگت نيچويس

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 2 نفر
آماده سازی 15 دقیقه
پخت 30 دقیقه

موارد لازم

تن‌ ماهي 130 گرم
سركه پياز طبق دستور داده شده
تخم‌مرغ (باپوست) 2 عدد
نان باگت بزرگ 1 عدد
سس مایونز 1 قاشق سوپخوري
گوجه‌فرنگي 2 عدد
برگ ريحان 12 تا 14 عدد
زيتون سياه 12 عدد
تربچه 3 عدد
پیاز قرمز 1 عدد

سركه پياز شامل: يك عدد پياز (نگینی خردشده)، روغن زيتون (3 قاشق سوپ‌خوري)، سركه سفيد (يك قاشق سوپ‌خوري) و سس خردل ديژان (1/2 قاشق چاي‌خوري)

روش تهیه

1

کنسرو تنماهی را 20 دقیقه در قابلمهای حاوی مقداری آب جوش، روی حرارت ملایم قرار دهید. پس از این مدت، کنسرو را از قابلمه خارج کرده و روغنِ آن را جدا کنید. سرکه پیاز را همراه روغنِ تن ماهی در ظرفی بریزید و با قاشق هم بزنید.

2

تخممرغها را در قابلمهای حاوی مقداری آب جوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بهمدت 10 دقیقه بپزد. پس از این مدت، پوست آنها را بگیرید و با چاقویی تیز، بهصورت حلقهای برش دهید.

3

نان باگت را بهصورت طولی برش بزنید، اما انتهای آن را جدا نکنید، سپس آن را مانند کتاب باز کنید و خمیرهای اضافی آن را با دست بردارید.

4

تنماهی و سس مایونز را در ظرفی بریزید و هم بزنید. قسمت زیرین نان را با قلمموی مخصوص آشپزی به مخلوط سرکه آغشته کنید (دقت کنید نان بیش از حد خیس نشود). مخلوط تن ماهی، گوجهفرنگی، ریحان، زیتون، تربچه، پیاز و تخممرغ را روی سرکه پیاز، داخل نان قرار دهید. دو طرف نان را فشار دهید تا کاملا به یکدیگر بچسبند، سپس آن را به دو قسمت برش دهید و سرو کنید.

امتیاز و دیدگاه کاربران

0 امتیاز دهید
پرطرفدارترین دستورات غذایی