آشپزی بدون عشق معنا ندارد

سومین مسابقه بزرگ طعم خوش زندگی در کره ۲۳ تير ۱۳۹۲

273238_1_3.jpg

سئول از تاریخ 27 تا 30  سپتامبر (5 تا 8 مهرماه) میزبان سومین دوره از مسابقاتی بود که در نوع خود منحصر به فرد است.

این مسابقات نخست به صورت کشوری و سپس در منطقه (دبی) و در نهایت فینال آن در گستره جهانی در سئول کره برگزار شد.

مسابقه آشپزی سئول کره به چهار داور اصلی سپرده شده بود.

ساناز مینائی(Sanaz Minaie) (ایران)

ساناز مینائی با تالیف 27 عنوان کتاب آشپزی، مؤلف پرفروش‌ترین کتاب‌های آشپزی در 20 سال اخیر شناخته می‌شود. وی هم اکنون در حال تکمیل مراحل پایانی تألیف و تدوین دایره المعارف آشپزی با گستره داخلی وخارجی است. ساناز مینائی مؤسس نخستین مدرسه آشپزی و شیرینی‌پزی و همچنین اولین مجری برنامه‌های آموزشی آشپزی در تلویزیون ایران بوده و برنامه‌های آموزشی ایشان از کشورهای متعددی پخش شده و همین طور تعداد کثیری نوارهای ویدیوئی و لوح‌های فشرده (CD) منتشر کرده است.

مینائی همچنین صاحب امتیاز و مدیر مسئول پرطرفدارترین ماهنامه آشپزی با نام «ساناز سانیا» می‌باشد. وی کسب جوایز متعدد، دیپلم‌های افتخار و مقام‌های برتر را برای کشور خود در پیشینه فعالیت‌های خود ثبت کرده است. آخرین جایزه‌ای که وی نایل به دریافت آن شد "مدیر نمونه کشوری" و دریافت "درجه نمونه" در چارچوب فعالیت های آموزشگاهی در کشور می باشد.

گای مارتین Guy Martin (فرانسه)

شف (سرآشپز) گای مارتین برنده جایزه سه ستاره شرکت میشلن (یکی از معتبرترین جوایز در زمینه آشپزی) است. همچنین وی جوایز قابل تاکید دیگری چون جایزه بزرگ استاد آشپزی فرانسه در سال 2001، بهترین شف سال 2003 برده است. وی کتاب‌های بسیاری در زمینه آشپزی منتشر کرده است. او در آشپزی با توجه به علاقه بسیارش به هنر و شعر کلاسیک، به دنبال راهی برای تاثیر این دو در غذاهای خود است.

ادوارد کوان (Edward Kwon) (کره)

وی سرآشپز هتل بزرگ (برج‌العرب) در دوبی بوده است. در حال حاضر وی مدیریت چندین رستوران را در سئول برعهده دارد. در چند برنامه تلویزیونی «آشپزخانه زنده ادوارد»، «نبرد سرآشپزان ستاره‌دار» و «بلی، سرآشپز» شرکت داشته است. کتاب وی با عنوان (آشپزی هفت ستاره) پرفروش‌ترین کتاب سال 2009 بوده است. در حال حاضر وی به عنوان سفیر حسن نیت جهانی سئول و سفیر توریستی کره فعالیت خود را دنبال می کند.

سام تالبوت (Sam Talbot)  (آمریکا)

دستورات ابتکاری تالبوت بارها از طرف مجلاتی چون نیویورک تامیز، نیویورک مگزین، دیلی نیوز، نیویورک پست، زنیک مگزین و فورسس انتخاب شده است. او در سفرهای خود به سراسر جهان به دنبال گسترش وسعت دید آشپزی خود است.

سام تالبوت آمیزه‌ای از عشق به طبیعت، جست‌وجوی طعم‌های تازه، ذهن خلاق و ارتباط متقابل بین غذا و سلامت را در آشپزخانه خود به کار می‌گیرد.

داوران علاوه بر امتیازدهی به آشپزی شرکت کنندگان خود نیز می‌بایست به صورت زنده یکی از غذاهای بومی کشور خود را طبخ می‌کردند و آموزش می‌دادند. ساناز مینائی برای این بخش از برنامه «خورش فسنجان» و «ته چین» معروف ایرانی را انتخاب کرده بود. ضمناً آن شب این غذای گوارا و پرطرفدار ایرانی برای شام بازدیدکنندگان و با رسپی (دستور غذایی) ماهنامه ساناز سانیا توسط آشپزهای هتل هیلتون سئول طبخ و سرو شد.

حامیان فستیوال آشپزی کره

LG در هماهنگی و برگزاری این فستیوال نقش عمده ای را ایفا کرد.  سایر حامیان انستیتو آموزشی مهمانداری کوردن بلو و انجمن جهانی سرآشپزان (WACS)، هواپیمایی کره Korean Air، شهرداری سئول، کمیته دیدار کره و لکریوست Le Creuset (ظروف آشپزخانه فرانسوی) می توان نام برد.

نیز دیده می شود که هر کدام دو داور را به عنوان نماینده خود در مسابقات داشته‌اند.

فرانک برویر (Franck Bruwier)

وی به عنوان سرآشپز عالی و مشاور در انستیتو کوردن بلو در کره به کار مشغول است. تمایل این سرآشپز خلاق به سوی غذاهای ابتکاری در آشپزی فرانسوی است. فرانک برویر نیز نماینده انستیتو آموزشی مهمانداری کوردن بلو در مسابقات آشپزی کره بود.

گیسار گادماندسون (Gissur Gudmundsson)

وی مدیر عامل و نماینده انجمن جهانی سرآشپزان در مسابقات آشپزی کره، مالک و سرآشپز رستوران گیسر (Geysir) در اوسلو (نروژ) و رستوران تویر فیسکار (Tveir Fiskar) در پایتخت ایسلند است.

شرکت کنندگان

در این دوره از مسابقات 25 تیم از 22 کشور جهان با هم به رقابت پرداختند. به جز کره و روسیه که با دو تیم حضور داشتند بقیه با یک تیم در مسابقات شرکت کرده بودند. کشورهای ایران، ایتالیا، نیجریه، کره، ترکیه، آلمان، هلند، عربستان سعودی، امارات، آفریقای جنوبی، مصر، اسپانیا، فرانسه، اندونزی، امریکا، کانادا، هندوراس، گواتمالا، روسیه، ویتنام، استرالیا، تایلند و هند کشورهای شرکت کننده بودند. خبرنگاران برای پوشش خبری فستیوال آشپزی کره مصاحبه‌های مختلفی با 4 داور مسابقه انجام دادند. سوالات آنان از " ساناز مینائی" در زمینه غذاهای ایرانی و فرهنگ غذایی ایران و همین‌طور در مورد حقوق زنان در ایران بود که ساناز مینائی به تاریخچه آشپزی و فرهنگ تغذیه ایرانی اشاره کرد و گفت بسیاری از غذاهای مطرح در کشورهای هم‌جوار ایران به نوعی گرته‌برداری و الگوگیری از غذاها و اساساً فرهنگ تغذیه ایرانی است به عنوان مثال پیاز داغ در خورشت ایتالیایی، کباب و کوفته درغذاهای عربی وحتی پیتزا که گفته می شود سربازان داریوش نانی را روی سپرهای خود می پختند که وسط آن پنیر وخرما قرار می دادند که این نان توسط سربازان یونانی و رومی به اروپا برده شد و هیچ بعید نیست که پیتزا امروز برگرفته از همان نان و پنیر سربازان داریوش باشد. آب وهوای کشور ما (ایران) به دلیل برخورداری از مناطق مختلف آب و هوایی دربردارنده گیاهان گوناگون می باشد و وجود اقوام مختلف باعث شده ایران از تنوع بی‌نظیر در آشپزی بهره‌مند باشد.

ساناز مینائی با استفاده از فرصت پیش آمده برای پاسخگوی به تبلیغات منفی در مورد حقوق بانوان ایرانی متذکر شد که درصد بالایی از زنان ایرانی مدارک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارند که این آمار از بسیاری از کشورهای منطقه بالاتر و در مواردی با کشورهای توسعه یافته برابری می‌کند و این نشان می‌دهد که جامعه زنان ایرانی حضور پررنگی در فعالیت‌های اجتماعی دارند. آیا حضور من در این‌جا به عنوان تنها بانوی داور فستیوال دلیل محکمی بر این مدعا نیست؟

امتیاز‌دهی

در طول 110 دقیقه مسابقه امتیاز شرکت کنندگان به شکل زیر محاسبه می‌شد: مهارت و تکنیک آشپزی با استفاده از محصولات LG، انتخاب غذا، نحوه کار، ایمنی و بهداشت؛ هر کدام پنج امتیاز؛ ارائه و تزیین، طعم و پخت هوشمندانه (استفاده حداقلی از طعم‌دهنده‌های مصنوعی، چربی کم و کلسترول، میانه‌روی در استفاده از چربی‌های حیوانی، کم‌ترین میزان اتلاف و پرت مواد اولیه و تعادل ارزش‌های غذایی) هر کدام 25 امتیاز. در این بین بالاتر رفتن زمان پخت (به ازای هر دقیقه بعد از اتمام وقت مقرر) یک امتیاز منفی محاسبه می‌شد.

برندگان

1- جایزه بزرگ آشپزی                                                              فرانسه

2. جایزه آشپزی                                                                       آلمان

3. جایزه مشترک LG و انجمن جهانی سرآشپزان                      آفریقای جنوبی

4. جایزه آشپز هوشمند                                                             کره

5. جایزه سلیقه                                                                       تایلند

6. جایزه آشپز خلاق                                                              ایتالیا

7. جایزه مشترک کوردن بلو و LG                                           کره

8. جایزه انتخاب بینندگان به صورت آن لاین                               ایران

المپیک آشپزی

به اعتقاد آقای یونگ ‌ها لی Young-ha Lee مدیر عامل شرکت لوازم خانگی LG این مسابقات در واقع نوعی المپیک ارزیابی می‌شود چرا که در این رقابت‌ها همه ملت‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند و خلاقیت خود را در آشپزی روزمره و موفقیت در شادکامی‌های ملت‌های خود را به مسابقه آورده و به نمایش می‌گذارند. رقابتی که در آن تکنولوژی و تکنیک‌های مدرن به خدمت خانواده‌ها درآمده و آشپزهای آماتور را قادر می‌سازد به آشپزی مدرن دسترسی داشته باشند.

آقای یونگ ها لی برگزاری این دوره از مسابقه "طعم خوش زندگی" را موفقیت عظیم دیگری عنوان کرد که طعم تغذیه درست را از طریق آخرین ابداعات لوازم خانگی LG بر سفره‌های مردم آورده است. وی در ادامه مصاحبه با مجله "ساناز سانیا" تاکید کرد که شرکت LG در راستای ارتقای شیوه‌های تغذیه مردم جهان از طریق به کارگیری تکنولوژی هوشمندانه محصولات LG در برگزاری سالانه این مسابقات با زمینه‌های گوناگون از هیچ کوششی فروگذاری نمی‌کند.

نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید