آشپزی بدون عشق معنا ندارد

نخستین سمینار و نمایشگاه بین‌المللی تجاری‌سازی غذا در رشت ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

photo_2017-03-11_11-23-34.jpg

نخستین سمینار و نمایشگاه بین‌المللی تجاری‌سازی غذا در رشت  با هدف مستندسازی و تهیه مدارک برای ثبت جهانی خوارک ملی و بومی ایران در سازمان‌های جهانی برگزار شد. 


دکتر ساناز مینایی در هفته غذایی رشت با همراهی خانم شیرزاد (سخنگوی شورای اسلامی رشت)، فرنگیس بک آوا (وابسته فرهنگی سفارت تاجیکستان در ایران)، دکتر رضا سیدان (نایب رییس شبکه انجمن های دوستی ایران با سایر کشورها) شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ساناز مینایی بنیانگذار مؤسسه فرهنگی و هنری «سانازسانیا» که یکی از  شرکت‌کنندگان این سمینار دراین‌باره گفت:  علت انتخاب شهر رشت به عنوان میزبان این سمینار تعیین این شهر به عنوان یک شهر خلاق بوده و امید می‌رود  این برنامه بتواند در ثبت غذاهای سنتی  به عنوان عوامل فرهنگی و میراث کشور در عرصه بین‌المللی مؤثر باشد. 
مینایی که به عنوان محقق و پژوهشگر خوراک ایرانی در این سمینار و به دعوت دبیر علمی  سمینار و نمایشگاه بین‌المللی تجاری‌سازی غذاشرکت کرده‌است افزود: این سمینار به صورت مشترک توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، IORA، دانشگاه گیلان و شهرداری رشت برگزار شده‌است و از آنجایی که استان گیلان با داران بودن تنوع غذایی و خوراک بهترین مکان برای برگزاری چنین سمینار‌هایی است توسط سازمان یونسکو نیز شناخته شده‌است و همین می‌تواند در ثبت جهانی غذاهای سنتی ایران کمک‌کند. 
ساناز مینایی که به تازگی آخرین کتاب خود تحت عنوان دائره‌المعارف آشپزی  را رونمایی کرده‌است درباره آثار برگزاری این سمینار در رشت افزود: برای معرفی غذاهای سنتی ایرانی باید مرکز تحقیقات غذاهای سنتی و خوراک‌شناسی با همکاری IORA و سازمان پژوهش‌های شهرداری رشت در استان گیلان و همچنین تشکیل تیم تحقیقاتی با سرپرستی پروفسور فراگز ایران‌شناس و رئیس پیشین مؤسسه ایران‌شناسی و عضو فعلی فرهنگستان اتریش راه‌اندازی شود که دکتر مجید جوانمرد دبیر این سمینار و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران نیز بر آن تأکید کرد. 
مدیرمسئول نشریه  سانازسانیا همچنین تأکید کرد: هدف آتی در راستای ثبت غذاها و طعم‌های ایرانی برگزاری سمینارهای تحقیقی در حوزه غذاهای سنتی و ارائه نتایج  محققان داخلی و خارجی بر روی فن‌آوری‌های نوین، تجاری سازی، بازاریابی و فرهنگ مصرف غذاهای محلی و قومی جهت دستیابی به بازارهای جهانی و استانداری سازی آن‌ها خواهد بود. 
همچنین  مجید جوانمرد نیز در سالن خاتم الانبیا رشت در مورد برگزاری سمینار و نمایشگاه غذا اظهار داشت:  کشورهای زیادی اقدام به ثبت غذاهای سنتی خود در مجامع بین‌المللی کرده‌اند که یکی از کشورهای موفق در امر ثبت غذا کشور ترکیه محسوب می‌شود که توانسته دوغ را به نام خود ثبت جهانی کند.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اینکه رنگ، عطر و شکل ارائه غذا در گیلان بسیار زیبا است توضیح داد: در مستندسازی غذاهای سنتی مشکلات زیادی وجود دارد که باید این نقص‌ها مرتفع شود.

نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید