خواص تغذیه ای تخم بلدرچین ۰۲ اسفند ۱۳۹۴

03b9ef496a0bb61bbbb72813d72e86f5.jpg

تخم بلدرچین بسیار کوچک تر از تخم مرغ عادی است. لذا برای استفاده آن در تهیه غذا مجبور به تهیه  تعداد زیادی از تخم بلدرچین هستیم. این ماده غذایی نسبت تخم مرغ حاوی مقادیر بالاتری کلسترول است چرا که نسبت زرده به سفیده آن بیشتر است.

کالری و درشت مغذی های موجود در تخم بلدرچین
تخم بلدرچین کالری پایینی دارد. هر 5 عدد  تخم بلدرچین حاوی 71 کیلوکالری است و هر سروینگ تخم بلدرچین حاوی 6 گرم پروتیین است تا بتواند سلامتی پوست و موی شما را تامین کند. تخم بلدرچین حاوی 5 گرم چربی نیز هست که در کل 1.6 گرم آن اشباع شده هستند. به همین دلیل بهتر است از آن در حد متعادل استفاده شود. 


quail_eggs_01

کولین و ویتامین آ

با مصرف تخم بلدرچین شما می توانید ویتامین آی مورد نیاز خود را بدست آورید. ویتامین آ برای سلامت غشا سلولی و تقویت سیستم عصبی ضروری است. همچنین موجب تقویت سیستم بینایی شما می شود.   

آهن و سلنیوم
نسبت سلنیوم و آهن تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ بسیار بیشتر است. سلنیوم برای عملکرد صحیح غده تیروئید نیز مهم است همچنین آهن برای تولید گلبول های قرمز خون مهم بوده و سلنیوم نیز برای متابولیسم عضلانی و تغذیه وریدی ضرورت دارد. 

تخم بلدرچین و نقش پاکسازی کننده آن
تخم بلدرچین سببب دفع مواد زاید از بدن می شود و مواد سمی را از بدن دفع می کند. همچنین مانع از تشکیل سنگ کلیه، مثانه و کیسه صفرا می شود.

ضد آلرژی
تخم بلدرچین سبب دفع مواد آلرژن می شود. همچنین شما می تواند مواد ضد آلرژی را که از داروهای ضد آلرژی دریافت می کنید بطور مستقیم از تخم بلدرچین دریافت کنید.  لذا سیستم ایمنی شما را نیز تقویت کرده و باعث شده تا با تقویت پوست مانع از ورود مواد آلرژن به بدن شود و در مجموع پوست را شفاف می سازد.

[ چاپ ]