آشپزی بدون عشق معنا ندارد

۵ ماده غذایی که نباید در یخچال نگه‌داری کرد ۲۱ شهريور ۱۳۹۴

Avocado-Half-Cut.jpg

معمولاً به دلیل کمبود وقت در تقسیم بندی مواد غذایی یا به دلیل باورهای غلطی که در مورد لوازم برقی وجود دارد، بسیاری از مواد را بدون توجه به نوع آنها و مواد تشکیل دهنده شان، داخل یخچال قرار میدهیم. یخچال، دارای فضای مرطوب و خنک است، اما بسیاری از مواد برای نگهداری به این فضا نیاز ندارند و قرارگرفتن آنها در چنین محیطی سبب بیات، خشک و خراب شدن آنها میشود. به تعدادی از این موارد اشاره میکنیم: 

گوجه فرنگی
گوجه فرنگی از نظر شکل و ظاهر، میوه است اما از نظر طعم، به سبزیجات و صیفی جات نزدیکتر است. گوجه فرنگی، عاشق گرما است و از سرما تنفر دارد. گوجه فرنگی حتی پس از چیده شدن، تنفر خود را نسبت به سرما حفظ میکند. بنابراین، یخچال جای مناسب و ایده آلی برای نگهداری گوجه فرنگی نیست. در واقع، نگهداری گوجه فرنگی در یخچال، باعث خشکی آن میشود. بهتر است گوجه فرنگی را در گنجه یا قفسه (دور از نور مستقیم آفتاب) نگه دارید.

گوجه فرنگی

ریحان
ریحان نیز مانند گوجه فرنگی، دوستدار گرما و بیزار از سرماست. بنابراین قرار دادن ریحان در یخچال، برای مدت طولانی، باعث پژمردن برگ های آن میشود. ریحان را میتوان در یک فنجان آب و دور از نور مستقیم آفتاب نگهداری کرد اما فراموش نکنید که مدام آب آن را عوض کنید. بهتر است روی ظرف حاوی ریحان را به وسیله کیسه پلاستیکی بپوشانید تا به حفظ رطوبت آن کمک کند (دقت داشته باشید، کیسه پلاستیکی را بر روی ظرف محکم نکنید تا فضای باز برای ورود هوای تازه وجود داشته باشد).

برگ ریحان

سیب زمینی
بهترین دما برای نگهداری سیب زمینی هوای خنک است اما نباید این خنکی رو به سرما برود. نگهداری سیب زمینی در دمای سرد، نشاسته آن را به سرعت به شکر تبدیل میکند که این امر بر روی طعم، بافت و روش پخت نیز تاثیر میگذارد. بهتر است سیب زمینی را در دمای 45 درجه فارنهایت (حدود 7 درجه سانتیگراد) نگهداری کنید. بسیاری از خانه ها، انباری برای نگهداری سبزیجات ندارد، بنابراین بهتر است سیب زمینی را در یک کیسه کاغذی قرار دهید و در یک مکان خنک نگهداری کنید. 
اما چرا کیسه کاغذی؟ راه تنفس، در کیسه کاغذی، بیشتر از کیسه پلاستیکی است، بنابراین سیب زمینی به راحتی خراب نمیشود. 

سیب زمینی

پیاز
پیازی که تازه از دل خاک بیرون آمده باشد، پوست خشک، نازک و کاغذی ندارد. پوست پیاز زمانی کاغذی میشود که در جای خشک قرار گیرد. یخچال جای مناسبی برای نگهداری پیاز نیست زیرا کمبود گردش هوا، باعث خرابی آن میشود. 

پیاز

آووکادو
آووکادو پس از چیدهشدن از درخت، شروع به رسیدن میکند. بنابراین، آووکادوی کال و سفت را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا فرآیند رسیدن آن را کُند میکند. 

آووکادو

نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید