آشپزی بدون عشق معنا ندارد

با سیر و پیاز، بدن‌تان را بیمه کنید ۱۴ دى ۱۳۹۴

e60c38a5733a405f17ecc558ebb84dac.jpg

یادمه هر وقت میگفتم چقدر به غذا سیر و پیاز زدی، من دوست ندارم، مادرم میگفت مگه غذا بدون پیاز هم میشه؟! این جمله برای بسیاری از ما آشناست و با این قضیه درگیر بودیم، اما در واقع حق با مادرها بوده؛ چون نه تنها این دو ماده غذایی محبوب، طعم خوب و خوشمزهای به غذا میبخشد، بلکه کلی فایده و خاصیت هم دارد، در این مقاله مهمترین و کاربردیترین خواص آنها را گلچین کردیم تا شاید بتوانیم نسبت به خوردن آن راغبتر شویم.

آنتیبیوتیک، آنتیباکتری و ضد التهاب طبیعی
سیر با خاصیت آنتیباکتریایی خود، یک آنتیبیوتیک به حساب میآید؛ این ویژگی در سیر خام خردشده بیشتر نمود پیدا میکند، چرا که با خرد کردن، آلیسین موجود در آن، آزاد میشود. درواقع، هرچه سیر بیشتر خرد شود، آلیسین بیشتری را آزاد میکند.
علاوه بر این، سیر خاصیت ضد التهابی نیز دارد. گنجاندن سیر در سبد غذایی روزانه، نه تنها التهابهای مزمن و دردناک را کاهش میدهد، بلکه از بدن در برابر عفونتهای باکتریایی محافظت میکند. از طرفی دیگر، هر غذایی که خاصیت ضد التهابی داشته باشد، یک ماده غذایی ضد سرطان نیز به حساب میآید، زیرا سرطان با بروز التهاب در بدن مرتبط است.

رقیق شدن خون و کاهش کلسترول 
سیر و پیاز با کمک به گردش خون، خطر لخته شدن و انسداد عروق ناشی از چربیهای ناسالم را کاهش میدهند. انسداد رگهای خونی در صورت عدم درمان ممکن است به بیماری و حمله قلبی منجر شود، از این روست که سیر و پیاز به سالم نگه داشتن قلب و گردش خون معروفند.

6e8b0af87d3bac50931de5b7ea32752c

افزایش ایمنی در برابر آنفلوآنزا 

سیر و فامیل نزدیکش پیاز، هر دو دارای ترکیبات ضد ویروسی هستند. این ترکیبات نه تنها واکنش بدن را در برابر مهاجمان افزایش میدهد، بلکه به عنوان یک داروی طبیعی آنها را دفع میکنند و ایمنی بدن را در برابر بیماریهایی مانند آنفلوآنزا و سرماخوردگی افزایش میدهند.

کاهش خطر سرطان
طعمدار کردن غذا با مقدار قابل توجهی از سیر و پیاز میتواند خطر سرطان تخمدان، کلیه، حنجره و روده بزرگ را کاهش دهد. افزایش مصرف سیر و پیاز در رژیم غذایی روزانه میتواند از رشد زخمهای پیش سرطانی در روده بزرگ و پوشش دستگاه گوارش جلوگیری کند.
محققان ایتالیایی نیز در بررسیهای خود به ارتباط مصرف سیر و پیاز با کاهش خطر ابتلا به سرطان پی بردند. نتیجه تحقیق آنها نشان داد افرادی که سیر و پیاز را در سبد غذایی روزانه خود دارند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار میگیرند.

نظر خود را بنویسید

captchaImage در صورتی که کد تصویری خوانا نبود کلیک کنید